Lista do porównania

Mieszkania Wawer – idealne miejsce na nowy dom

Mieszkania Wawer – idealne miejsce na nowy dom

Lokalizacja to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru domu lub kupna działki pod jego budowę. Ma ona wpływ na wiele innych, niezwykle istotnych aspektów, które w znacznej mierze decydują o standardzie naszego mieszkania i jakości prowadzonego przez nas życia. Są tacy, którzy wybierają dzielnice położone bliżej centrum, inni z kolei wolą zamieszkać na obrzeżach dużego miasta.  Jedną z najbardziej popularnych dzielnic w Warszawie jest Wawer. Mieszkańców tu ciągle przybywa, a wszystko za sprawą niepowtarzalnego klimatu i wyjątkowej zabudowy. Czym jeszcze wyróżnia się Wawer i dlaczego warto wybrać to miejsce na nowy dom? 

Wawer – doskonałe położenie i zielone płuca miasta

Wawer to największa pod względem powierzchni dzielnica Warszawy, licząca prawie 80 km2 powierzchni. To jednak nie ujmuje uroku tej dzielnicy – wręcz przeciwnie. Obszar ten zajmuje jednocześnie drugie od  końca miejsce pod względem gęstości zaludnienia – pierwsze w tym przypadku należy do Wilanowa. Bogactwo zieleni i niedaleka odległość od centrum dodatkowo  sprawiają, że jest to miejsce idealne nie tylko dla rodzin z dziećmi. Wawer znajduje się w prawobrzeżnej części miasta, a dzięki temu, że charakteryzuje go jeden z najniższych wskaźników zaludnienia w Warszawie, okazuje się dzielnicą niezwykle spokojną, urokliwą i bezpieczną. Mieszkańcy tej dzielnicy niezwykle często podkreślają, że najważniejszym wyróżnikiem tego miejsca jest bardzo duża ilość terenów zielonych, pozwalających nie tylko na komfort mieszkania, ale także na wspaniałą rekreację. W związku z tym, że dzielnica ta jest nietknięta gentryfikacją, ma bardzo wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom, którzy mogą przede wszystkim cieszyć się wysokim standardem mieszkania i jednocześnie stałym obcowaniem z naturą.

Zielony Wawer

W dzielnicy tej ponad ⅓ powierzchni stanowią tereny leśne, w tym również kompleksy, które wchodzą w skład Mazowieckiego Parku Krajobrazowego z licznymi jeziorkami i rezerwatami. Pomiędzy ulicami Czecha a Kościuszkowców znajduje się przepiękny rezerwat przyrody: Las im. Jana III Sobieskiego, który stanowi dla mieszkańców dzielnicy prawdziwą oazę spokoju.

Dzięki temu niemalże odgórnie ograniczone zostało tworzenie uciążliwych dla środowiska obiektów na tym terenie. To daje z kolei bardzo dobre warunki dla rozwoju budownictwa mieszkalnego. Bogactwo terenów zielonych jest szczególnie doceniane przez mieszkańców tej dzielnicy. Doskonałym tego potwierdzeniem mogą być dane zawarte w raporcie “Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Wawra”, wedle których aż 43% ankietowanych zadeklarowało, iż jednym z największych atutów tego miejsca jest właśnie mnogość terenów zielonych.

Warto również wspomnieć o znajdujących się tutaj zabytkach. Szczególną uwagę zwraca przede wszystkim dawna stacja kolejki wąskotorowej Jabłonna – Karczew, cmentarz, pomnik Poległym za Ojczyznę w 1831 roku oraz pomnik, który upamiętnia pierwszą masową egzekucję w Polsce, jakiej dokonano podczas II wojny światowej. W dzielnicy znajduje się również Centrum Zdrowia Dziecka oraz Centralny Szpital Kolejowy.

Spokój i bezpieczeństwo

Szukając nowego domu lub mieszkania ogromną uwagę zwracamy przede wszystkim na kwestię bezpieczeństwa. Jest to jeden z najbardziej istotnych aspektów, oprócz komunikacji miejskiej, służby zdrowia i terenów zielonych, które mają znaczny wpływ na jakość życia mieszkańców stolicy. Wawer może z całą pewnością pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników decydujących o poczuciu bezpieczeństwa. Ze wspomnianego wcześniej raportu jasno wynika, że deklaruje je aż ¾ mieszkańców – to bardzo dużo w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy. Z bezpieczeństwem w znacznym stopniu liczą się także cisza i spokój. A te również stanowią domenę Wawra.

Potencjał komunikacyjny

Wawer posiada doskonałe połączenie z centralnymi rejonami stolicy, przede wszystkim dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej. Jedynie 30 minut wystarczy, aby dostać się kolejką do samego centrum miasta. Dużym ułatwieniem dla zmotoryzowanych mieszkańców tej dzielnicy jest Most Siekierowski, a także trasa szybkiego ruchu, znajdująca się wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Do centrum Warszawy można przedostać się także autobusami – dostępne są w tym przypadku zarówno linie dzienne, jak i nocne. Wszystko to sprawia, że połączenia komunikacyjne są dla mieszkańców jak najbardziej dogodne.

Wawer do niedawna jeszcze był postrzegany jako mało znany obszar Warszawy. Na tę chwilę dzielnica ta jest jedną z wiodących, zwłaszcza pod względem dostępnych tu nieruchomości na rynku pierwotnym. Teren ten charakteryzuje przede wszystkim niska zabudowa jednorodzinna, także drewniana, która dodaje jej niepowtarzalnego uroku, znana zresztą jako słynny świdermajer. Co ciekawe – nieruchomości w tej dzielnicy wyróżniają całkiem przystępne ceny, zwłaszcza w porównaniu do tych, jakie spotkać można na przykład na Bemowie. Nowy dom w Wawrze to rozwiązanie doskonałe dla tych, którzy poszukują nieruchomości w atrakcyjnym i spokojnym otoczeniu, oferującym jednocześnie rozsądne ceny.

 

 

Powiązane Wpisy

Jakie mieszkanie w Warszawie kupić?

Nowe mieszkanie w Warszawie? Zakup nowego mieszkania to inwestycja na lata, niejako życiowa...

Czytaj więcej

Zielony Serock – wymarzony dom pod Warszawą

Malowniczo położone miasto nad Jeziorem Zegrzyńskim Tutaj historia spotyka się z...

Czytaj więcej

Mieszkanie w Warszawie

Nowe mieszkanie, Warszawa. Cel wielu młodych ludzi, stojących właśnie przed decyzją i zakupem...

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji