Lista do porównania

Mieszkanie w Warszawie

Mieszkanie w Warszawie

Nowe mieszkanie, Warszawa. Cel wielu młodych ludzi, stojących właśnie przed decyzją i zakupem wymarzonego mieszkania. Wybór odpowiedniej dzielnicy, która spełni nasze wymagania stanowi nie lada wyzwanie. Centrum miasta czy jego obrzeża? Które z rozwiązań będzie dla nas najkorzystniejsze i spełni obietnice o sielskim życiu w stolicy i jej okolicach decydując się na zakup nowego mieszkania?

 Dalej nie znaczy gorzej, czyli które miejsce warto wybrać? 

Każdy przyszły mieszkaniec Stolicy posiada swoja listę, co do czynników warunkujących podjęcie decyzji o zakupie mieszkania w Warszawie. Dla każdego z nas plusem będą inne czynniki. Jedni skupią swoją uwagę na bezpośrednim połączeniu z centrum, inni na różnorodności lokali usługowych, a jeszcze inni na bliskim korespondowaniu z zielonymi terenami i licznymi parkami. Często bywa tak, że na pierwszym miejscu stawiamy świetny dostęp przystanków autobusowych i tramwajowych, dzięki którym z łatwością dotrzemy do centrum miasta. Jednocześnie zależy nam na tym, by mieszkać w miejscu oddalonym od ruchliwych ulic i w ciszy odpocząć po ciężkim dniu pracy siadając z popołudniową kawą na tarasie.

Nie ma co ukrywać, że połączenie obu tych elementów i znalezienie idealnego mieszkania w Warszawie nie jest proste. Podobnie z dzielnicą, wybór ofert jest duży: mieszkania Wawer, mieszkania Ząbki, wszystko zależy od naszych preferencji. Niekiedy upieramy się przy jednej z nich pomimo tego, że możemy wybrać inną, dużo lepszą propozycję. Poza tym warto zastanowić się nad nieruchomościami zlokalizowanymi poza granicami Warszawy, które kuszą nas niezwykle atrakcyjną lokalizacją pozwalającą cieszyć się urokami zielonych okolic widocznych z naszego nowego mieszkania. Wizja jednorodzinnego domku otoczonego drzewami i parkami może rozbudzić marzenia o wyprowadzce z centrum miasta.

Nowe mieszkania i domy zlokalizowane na obrzeżach Warszawy lub poza jej granicami stanowią ciekawą propozycję dla osób i rodzin, które biorą pod uwagę zakup nieco większych nieruchomości. W tym przypadku inwestycja w duże mieszkanie może okazać się nieosiągalna, ze względu na ograniczone środki finansowe. Atrakcyjną alternatywą będzie zakup większej nieruchomości oddalonej od centrum Warszawy za cenę porównywalną do mniejszego nowego mieszkania znajdującego się na Mokotowie czy Śródmieściu. Dlaczego dobrze jest spojrzeć na inne nieruchomości, początkowo nie znajdujące się na naszej liście idealnych mieszkań w Warszawie? 

Serock – zielona kraina nieopodal Warszawy

Trudno znaleźć osobę, która nie pokocha pięknego krajobrazu, jaki znajdziemy w Serocku i jego okolicach. Malownicze miasteczko położone od Warszawy zaledwie 30 minut drogi samochodem skrada serca osób ceniących spokój i bliskość zielonych terenów. Piękne domy jednorodzinne sąsiadujące z urokliwymi pejzażami – to widok, który charakteryzuje Serock. Nowe mieszkania położone w otoczeniu Zalewu Zegrzyńskiego łączą w sobie nowoczesne budownictwo i dużą funkcjonalność użytkową. Deweloperzy realizujący inwestycję na terenie Serocka skutecznie trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających, przyszłych mieszkańców, którzy zamiast relaksu na balkonie w centrum warszawy wybierają wypoczynek w ogrodzie pełnym kwiatów i zachwycającym zielenią trawy.

Możemy wybrać wypoczynek w warszawskim parku lub w Serocku, gdzie będziemy cieszyć się licznymi trasami spacerowymi oraz szlakami turystycznymi. Nie musimy czekać do wakacji, by móc odpocząć na łonie natury. Kupując mieszkanie w atrakcyjnej miejscowości, niekoniecznie w samej Warszawie, będziemy cieszyć się pięknymi widokami i urlopowym klimatem przez cały rok. Serock to doskonałe miejsce do zamieszkania dla miłośników sportów wodnych i amatorów wędkarstwa.

Położenie miejscowości w sąsiedztwie dróg krajowych nr 61 i 62 jest dużą zaletą wyboru takiej lokalizacji swojego mieszkania. Sercok jest usytuowany tak dogodnie, że dzięki bezpośrednim połączeniom bez problemu dotrzemy do Warszawy. Praca w stolicy nadal będzie w naszym zasięgu. 

Wawer – największa dzielnica z dużym potencjałem

 Jeśli koniecznie zależy nam na tym, by znaleźć nowe mieszkania niekoniecznie blisko centrum miasta, ciekawą alternatywą dla dzielnic sąsiadujących z centrum miasta będą znajdujące się opodal mieszkania Wawer. Zlokalizowane w tej dzielnicy nieruchomości wyróżniają się zabudową jednorodzinna, także drewnianą. Wśród terenów zielonych występujących na obszarze dzielnicy znajduje się duża część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Bliskość zachwycających rezerwatów i jezior sprawia, że coraz więcej warszawiaków myśli o zakupie mieszkania właśnie w tej lokalizacji.

Niewątpliwym walorem wspomnianej dzielnicy jest bardzo dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami i zakątkami Warszawy. Wszystko za sprawą Szybkiej Kolei Miejskiej, dzięki której dotrzemy do ścisłego centrum w pół godzinu. Kierowcy mogą skorzystać z mostu Siekierkowskiego i trasy szybkiego ruchu położonej wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Jest też dobra wiadomość dla osób poruszających się komunikacją miejską – Wawer proponuje dojazd autobusem do Dworca Zachodniego i innych ważnych miejsc znajdujących się na mapie Warszawy.

Dlaczego warto wybrać Wawer? Deweloperzy polecają szczególnie nowe mieszkania na warszawskim Wawrze, które wyróżniają się konkurencyjną ceną i wysokim standardem wykończenia. Oferty te są konkurencyjne w porównaniu z mieszkaniami zlokalizowanymi na Mokotowie, Ursynowie czy Żoliborzu. Za cenę mniejszej nieruchomości sąsiadującej z centrum kupimy większe nowe mieszkanie na kameralnym osiedlu, z pięknym balkonem czy też przydomowym ogródkiem.

Zakup mieszkania w Warszawie z pewnością dobrze jest rozpocząć od szczegółowego porównania wszystkich ofert nieruchomości, także tych mieszczących się w większej odległości od centrum miasta. Początkowy zachwyt życiem w centrum miasta, gdzie na każdym kroku pojawiają się nowe sklepy i lokale użytkowe, w dłuższej perspektywie może okazać się zgubny. Jeśli chodzi o zakup idealnego mieszkania, Warszawa ma dużo do zaoferowania. Wystarczy wziąć pod uwagę wszystkie “za” i “przeciw” i wybrać taką nieruchomość, która będzie dla nas korzysta zarówno na ten moment, jak i za dziesięć lat.

Powiązane Wpisy

Jakie mieszkanie w Warszawie kupić?

Nowe mieszkanie w Warszawie? Zakup nowego mieszkania to inwestycja na lata, niejako życiowa...

Czytaj więcej

Zielony Serock – wymarzony dom pod Warszawą

Malowniczo położone miasto nad Jeziorem Zegrzyńskim Tutaj historia spotyka się z...

Czytaj więcej

Mieszkania Wawer – idealne miejsce na nowy dom

Lokalizacja to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru domu lub kupna działki pod jego budowę....

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji