Lista do porównania

Zielony Serock – wymarzony dom pod Warszawą

Zielony Serock – wymarzony dom pod Warszawą

Malowniczo położone miasto nad Jeziorem Zegrzyńskim Tutaj historia spotyka się z nowoczesnością to doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje idealnego miejsca dla swojego domu. Serock, bo o nim mowa, położony zaledwie 41 km od Warszawy stanowi idealną opcję dla tych, którzy zmęczeni szybkim życiem w stolicy. Dodatkowo w spokoju i ciszy pragną odpocząć na tle zielonych widoków. Jeżeli nie lubisz zatłoczonych dzielnic i nie są Ci bliskie droższe mieszkania, Wawer lub Wilanów, to dzielnice, które niekoniecznie przypadną Ci do gustu. Najlepszym wyborem dla Ciebie będzie nowe mieszkanie w Serocku.

Miasto z historią

Serock to piękne miasto, które posiada długą i bogatą historię. Pierwsza wzmianka na jego temat pojawiła się już w roku 1065 w tzw. falsyfikacie mogileńskim. Sam Napoleon uznawał miasto za ważny punkt strategiczny i w latach 1807-1808 kazał wznieść tu twierdzę, która razem z Modlinem i Pragą miały osłaniać Warszawę. Pomimo tego, że miasto zostało doszczętnie zniszczone po II Wojnie Światowej. Obecnie na jego terenie można podziwiać wiele zabytkowych budynków, m.in. kościół parafialny pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny z barokowym wnętrzem, usytuowany na skarpie z pięknym widokiem na połączenie dwóch rzek – Bugu i Narwi. Ta warta odwiedzenia świątynia stanowi najstarszy zabytek w powiecie legionowskim.

W Serocku znajdziemy również piękną willę doktora Bocka z 1931 roku oraz dom, w którym jesienią 1948 r. na zaproszenie cenionych architektów: Heleny i Szymona Syrkusów, nocował sam Pablo Picasso. Innym, ważnym pod względem atchitetonicznym miejscem jest “Barbarka”, czyli XV wieczna osada stanowiąca dawniej popularny punkt komunikacyjno-handlowy. Dodatkowo Serocki rynek zachował do teraz swój średniowieczny układ urbanistyczny z wyłożonym w latach 1846-1848 brukiem, którym mieszkańcy miasta chodzą po dzień dzisiejszy.

Recepta na wypoczynek

Serock położony nad Jeziorem Zegrzyńskim, naprzeciw ujścia Bugu do Narwi to miasto urokliwe i zróżnicowane w rzeźbie terenu. Ze względu na bogactwo przyrody stanowi ono popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. Jeśli lubisz spędzać aktywnie czas na łonie natury, to miejsce wprost wymarzone na nowe mieszkanie dla Ciebie. Gmina Serock posiada liczne szlaki rowerowe i turystyczne (m.in. szlak serocki żółty, szlak pułtuski czarny), natomiast powstanie jeziora w 1963 roku spowodowało, że miasto zwłaszcza latem, tętni życiem i przyciąga wielu turystów.

Jezioro Zegrzyńskie z przystanią żeglugi pasażerskiej stanowi idealne miejsce dla fanów wędkowania oraz sportów wodnych m.in. żeglarstwa, windsurfingu i kajakarstwa, natomiast plaża z molem usytuowana w pobliżu rynku, połączona została z Bulwarem Nadnarwiańskim oraz dużą siecią szlaków pieszo-rowerowych, dając tym samym możliwość do czynnego i biernego wypoczynku. Ponadto na terenie miasta znajdują się boiska do siatkówki, koszykówki, stoły do szachów i tenisa, wodny plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Nie dziwi więc fakt, że Serock zajmuje pierwsze miejsce wśród miejscowości kurortowych i letniskowych w województwie mazowieckim. Dzieje się tak po części dlatego, że władze miasta kładą szczególny nacisk na modernizacje zabytków i dbanie o tereny zielone.

Idealne miejsce na Twój dom pod Warszawą

Serock posiada kilka ośrodków wczasowych oraz około 4500 tysiąca działek rekreacyjno-letniskowych. Nie oznacza to jednak, że miasto stanowi dobry ośrodek tylko pod względem turystycznym. Osoby, które stronią od codziennego przebywania w głośnym,  dużym mieście i wybiorą na pewno takie mieszkanie. Warszawa to często wyłącznie miejsce pracy i relacji biznesowych. Dla mieszkańców Serocka, oprócz pięknych widoków, bogatej oferty rekreacyjnej, czeka także różnorodna oferta kulturalna, skierowana zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Władze miasta mając na uwadze dobro środowiska przeprowadzają różnego rodzaju akcje społeczne, zachęcając zwłaszcza do segregowania odpadów. W tym roku, w ramach 600-lecia nadania praw miejskich Urząd Miasta i Gminy Serock przekazał mieszkańcom gminy 600 sadzonek drzew do posadzenia na terenie prywatnych nieruchomości. Wśród nich występowały cztery rodzaje: kasztanowiec czerwony, lipa drobnolistna, jarząb szwedzki i głóg pośredni. Akcja stanowi nie tylko formę upamiętnienia tego ważnego wydarzenia, ale i sposób integracji społeczności z historią oraz naturą, czyli dwoma ważnymi aspektami, czyniącymi ten region tak wyjątkowym.

Dbajmy o środowisko

Ponadto miasto w ostatnim czasie zaangażowane było w akcje dotyczące ochrony pszczół. Prowadziło kampanię dotyczącą sprzątania psich odchodów przez właścicieli, zachęcało mieszkańców do składanie wniosków o dofinansowanie na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Dodatkowo przeprowadzono wymianę przestarzałych pieców węglowych na nowoczesne. Wszystkie te działania, mające wymiar proekologiczny są najlepszym dowodem na to, jak Serock dba o zachowanie bogatej przyrody i naturalnego krajobrazu na terenie całej gminy.

Ze względu na swoje malownicze położenie oraz znakomite usytuowanie względem stolicy na terenie miasta powstają atrakcyjne osiedla domów jednorodzinnych. Jeśli więc szukasz swojego miejsca w pobliżu leśnych terenów i jesteś zdecydowany na nowe mieszkanie, z dala od ulicznego hałasu i zanieczyszczeń oraz z dostępem do czystego jeziora to bez wątpienia Serock sprosta wszystkim tym wymaganiom.

Powiązane Wpisy

Jakie mieszkanie w Warszawie kupić?

Nowe mieszkanie w Warszawie? Zakup nowego mieszkania to inwestycja na lata, niejako życiowa...

Czytaj więcej

Mieszkanie w Warszawie

Nowe mieszkanie, Warszawa. Cel wielu młodych ludzi, stojących właśnie przed decyzją i zakupem...

Czytaj więcej

Mieszkania Wawer – idealne miejsce na nowy dom

Lokalizacja to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru domu lub kupna działki pod jego budowę....

Czytaj więcej

Dołącz do dyskusji