Aranżacja salonu – jak urządzić przytulną przestrzeń?

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu jest salon. To tam spędza się najwięcej wspólnego czasu z rodziną, w szczególności, gdy jest on połączony z kuchnią. Odpoczynek po pracy, rozmowy przy grach planszowych, oglądanie ulubionych programów telewizyjnych, na myśl od razu przychodzą spokojne wieczory, spędzane w gronie najbliższych. Tam też najczęściej zaprasza się gości, stanowi on prawdziwą wizytówkę dla naszych domów, czy też mieszkań. Z tych też powodów tak istotnym jest, aby urządzenie pokoju dziennego było naprawdę dobrze przemyślane. Najważniejszymi zasadami są takie jak ta, że powinien on współgrać z innymi pomieszczeniami, znajdującymi się we wnętrzu Twojego azylu, jak i ta według której powinien być jak najbardziej przytulny, funkcjonalny, idealny do relaksu. Stworzenie takiej przestrzeni do najłatwiejszych zadań nie należy, jednak są pewne wskazówki, według których będzie ono prostsze do wykonania.

Zdecyduj się na konkretny styl

Spójność jest niezwykle ważna, jeśli mowa o aranżowaniu wnętrz, brak chaosu z pewnością pozytywnie wpłynie na Twój odbiór otoczenia, a tym samym na samopoczucie. Oczywiście, zdecydowanie się na tylko jeden styl nie zawsze jest takie proste, jeśli Twój gust jest dosyć różnorodny, powinieneś pomyśleć o eklektycznym, to w nim będziesz mógł łączyć elementy, które znajdują się w kilku stylach wnętrzarskich. Nie może to jednak być przypadkowe, całość powinna być jak najbardziej harmonijna ze sobą. Pomyśl o tym, jaka kolorystyka, estetyka, wzory, odpowiadają Ci najbardziej? Czego przede wszystkim oczekujesz od swojego salonu? W jakim celu najczęściej będziesz spędzał tam czas? Powinno to ułatwić zadanie. Oczekujesz prostoty wykonania czy może przyciąga Cię bogactwo wnętrz? Ważniejsze dla Ciebie jest, aby pomieszczenie było urządzone nowocześnie i zgadzało się z ostatnimi trendami czy jesteś bardziej sentymentalistą, dla którego ważne jest, aby pokój miał w sobie duszę?

Postaw na pamiątki

Jak już zostało to wyżej wspomniane, salon jest pomieszczeniem, w którym spędza się najwięcej czasu z rodziną. Nic nie sprawi, że będzie on tak przytulny, jak wszelkiego rodzaju pamiątki rodzinne. Nieważne, czy Twój salon ma mały metraż czy może jego rozmiary są ogromne oraz jest wykończony bardzo surowo. Jeśli umieścisz w nim dodatki, które na myśl przywodzą Ci dawne wycieczki z najbliższymi, bądź czas spędzany przy wszelkiego rodzaju okazjach, Twój pokój dzienny stanie się miejscem przytulnym, do którego aż chce się wracać. Najlepszym pomysłem są tutaj oczywiście zdjęcia rodzinne, czy bezcenne pamiątki, których znaczenia nie potrafisz opisać słowami. Ważny jest w tym przypadku oczywiście umiar, nie chcesz w końcu, aby Twoje mieszkanie było czymś w rodzaju muzeum!

Skup się na Twoich indywidualnych potrzebach Urządzając salon najważniejszym jest, aby odpowiadał on Twojego wszelkiego rodzaju potrzebom. To czy będziesz potrzebował w nim stołu, czy też stolika zależy od tego, czy to w tym pomieszczeniu będziesz organizował spotkania z najbliższymi osobami, czy może jednak wystarczy Ci do tego kuchnia. Czy to tam chcesz oglądać ulubione seriale, czy jednak uważasz, że to sypialnia jest miejscem odpowiedniejszym do tego? Zastanów się nad tym, jaki klimat chcesz tam stworzyć. Pamiętaj przy tym, że jednym z czynników, które najbardziej potrafią zmienić charakter pomieszczenia jest oświetlenie, nie bój się więc z nim zaszaleć. Warto również jest ozdobić ściany, aby nie były puste, mogą to być obrazy, plakaty, wcześniej wspomniane zdjęcia rodzinne, czy najzwyczajniej w świecie rośliny. Jedno jest pewne, odpowiednio zagospodarowane miejsce, jest tutaj kwestią kluczową!

« »
×