Praca zdalna – co zrobić, aby mieszkanie wciąż było strefą wypoczynku?

Mówi się, aby pod żadnym pozorem nie przynosić pracy do domu, gdyż dom powinien być miejscem komfortu, wypoczynku, azylem nieskalanym obowiązkami zawodowymi. W obecnych czasach na popularności coraz bardziej zyskuje praca zdalna, nie dosyć, że ze względu na rozwój technologii, ułatwiony dostęp do urządzeń elektronicznych, to dodatkowo przez pandemię. Przestrzeń mieszkalna staje się w takim przypadku biurem, więc niezakłócanie spokoju zacisza domowego jest po prostu niemożliwe. Ma to negatywny wpływ zarówno na jakość wykonywania pracy, jak i na samopoczucie, ponieważ ciężko jest osobie podejmującej się pracy zdalnej, odseparować swoje życie prywatne od życia zawodowego. Jak więc zadbać o to, aby przestrzeń domowa nie kojarzyła się z obowiązkami zawodowymi, a praca w trybie home office stanowiła przyjemność?

Odseparuj miejsce wykonywania pracy

Wiadomym jest, że nie każda osoba może sobie pozwolić na posiadanie własnego gabinetu w mieszkaniu, czy to przez względy finansowe, czy przez zwyczajny brak miejsca. Jednak podstawowym krokiem w zadbaniu o swój komfort psychiczny jest oddzielenie głównych miejsc wypoczynku od wykonywania pracy. Pod żadnym pozorem nie myśl o tym, aby pracować, leżąc w łóżku, może to przynieść nawet późniejsze problemy z zasypianiem. Najlepszym pomysłem będzie wydzielenie do tego odrębnej przestrzeni, która zdecydowanie nie powinna znajdować się w sypialni. Stół kuchenny będzie do tego odpowiednim miejscem, gdyż kuchnia sama w sobie zazwyczaj nie kojarzy się z odpoczynkiem. Nie musi to być jednak ona, sam wybierz miejsce, w którym nie spędzasz czasu oddając się relaksacji i to właśnie tam stwórz idealne miejsce wykonywania pracy.

Zadbaj o przestrzeń

Poza problemem z obniżonym samopoczuciem, dochodzi tu jeszcze kwestia problemów z efektywnym wykonywaniem pracy zdalnej. W przestrzeni domowej znacznie łatwiej jest się rozproszyć, niż ma to miejsce w biurze. Pracując nie skupiasz się wystarczająco, co chwilę coś odciąga Twoją uwagę, przez co wykonywane zadania idą znaczniej wolniej. Kluczem jest, abyś w swoim domowym biurze czuł się tak, jak w siedzibie firmy. Spróbuj je odwzorować i na czas pracy ustaw w swojej przestrzeni przedmioty, które kojarzą Ci się z pracą. Tym samym wszystkie ,,rozpraszacze” powinny zniknąć z zasięgu Twojego wzroku. Dzięki temu szybciej zaadaptujesz się do narzuconych, lub też wybranych przez Ciebie warunków, Twoje obowiązki będą wykonywane szybciej i przyjemniej. Dodatkowo pamiętaj, aby zadbać o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu. W biurach jest to prawie zawsze zapewniane, ze względu na istniejące wymogi tego dotyczące. Świeże powietrze pozwala ludzkiemu umysłowi lepiej pracować, więc koniecznie wietrz swoje domowe biuro.

Oświetlenie w home office

Odpowiednie oświetlenie w domowym biurze stanowi, wbrew pozorom, bardzo istotny element. Szczególnie ważne jest to, ze względu na zbyt długą ekspozycję wzroku na patrzenie w ekran. Tego niestety nie da się uniknąć, lecz nie wolno do tego dodawać jeszcze kiepskiego oświetlenia, które tylko pogorszy sytuację. Oczywistym jest, że najlepiej byłoby wykonywać pracę zdalną przy świetle dziennym, jednakże niestety nie zawsze istnieje taka możliwość. W takim przypadku zadbaj o to, aby kontrast świateł był jak najmniejszy, dzięki czemu Twoje oczy będą mniej zmęczone po całym dniu pracowania oraz nie narazisz się na nieznośny ból głowy, który mógłbyś odczuwać.

»

Aktualne inwestycje

Domy Zakręt to ogrodzone, nowocześnie zaprojektowane osiedle, wkomponowane w naturalny, zielony krajobraz. Zadbaliśmy o wszystkie niezbędne detale, takie jak metraż domów, powierzchnia działek czy ilość pokoi.

Domy Bobrowiec to ciekawie zaaranżowane dwukondygnacyjne bliźniaki bez skosów na pierwszym piętrze, z bardzo ustawnymi pomieszczeniami. Do każdego domu przynależy przestronny ogród, garaż i naziemny parking.

Nowe domy szeregowe pod Warszawą na osiedlu w Góraszce idealnie wpisują się we współczesne trendy ludzi, którzy choć dobrze czują się w wielkich aglomeracjach, to jednak miejsce na rodzinny dom wybierają w cichej i spokojnej okolicy.

Osiedle Panorama to kameralne osiedle nowych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w Serocku.

Kameralna inwestycja - 24 mieszkania w Ząbkach na ul. Powstańców 6. W pobliżu wspaniałe tereny zielone oraz pełne zaplecze handlowo-usługowe.

×